8 thoughts on “Blog

 1. Love is often a strong fear, because it makes you take a step first, requires you to forget yourself, to commit yourself, to trust someone else and to sacrifice yourself. You will have to pay for every unspoken word, for unembodied cuddles, for trampled dreams. It will be necessary to pay for fear and the smile of feelings that interfered with love, for responsibility and greatness that suppressed the shelves. You will have to pay for the unborn kisses, for the tears cracked in your throat, for the untold passion, for the promises you have not made and the time you waste. Bruno Ferrero

 2. Если мы ничем не можем помочь ближнему, и у нас болит от этого сердце – значит мы даём человеку милостыню высшего порядка: мы даём милостыню кровью своего сердца. Старец Паисий Святогорец

 3. Тело не может ни любить, ни ненавидеть. Не может тело любить тело. Способность любить принадлежит душе. Когда душа любит тело, – это не любовь, но желание, страсть. Когда душа любит душу не в Боге, то это либо восторг, либо жалость. Когда же душа в Боге любит душу, невзирая на внешность (красоту, уродство), это и есть любовь. А в любви – жизнь. Святитель Николай Сербский

 4. Когда-то давно старик открыл своему внуку одну жизненную истину:
  – В каждом человеке идёт борьба, очень похожая на борьбу двух волков. Один волк представляет зло: зависть, ревность, сожаление, эгоизм, ложь. Другой волк представляет добро: мир, любовь, надежду, истину, доброту и верность. Внук, тронутый до глубины души словами деда, задумался, а потом спросил:
  – А какой волк в конце побеждает?
  – Всегда побеждает тот волк, которого Ты кормишь.

  неизвестный автор

 5. Даже если ты тысячу раз прав, какой в этом толк, если женщина твоя плачет?

  Владимир Высоцкий

 6. Любить своё – это не означает ненавидеть чужое.

  Протоиерей Александр Мень

 7. Tu esi dārzs, kur reiz nokrita bumba un neuzsprāga. Tas notika karā – senākā, nekā Tu spēj atcerēties. Bumba nokrita naktī. Tā gaudoja, bet apkārt bija tik daudz trokšņu.

  Bumbu piemirsa. Tā iegrima zemē. Vēlāk to meklēja, bet nevarēja atrast un meklēšanu pārtrauca. Tik daudz visa kā cita – dzīva – bija aprakts.

  Citas bumbas krita tuvu nosprāgušai un eksplodēja. Tu kļuvi vecāks. Bumba gulēja starp tavu koku saknēm. Tās sakļāvās ap bumbu kā tīkls ap zivi, ko uzskata par sen izmirušu. Lija, un ūdens ritēja pār tavu augumu. Tavā zemē ūdens atrada melno olu, aptecēja to un ieklausījās. Atbildes nebija. Un ūdens apmetās tai blakus. Tāpat kā akmeņiem. Tumsā. Atrāpoja skudras un izrotāja to ar savu ceļu tuneļiem. Tajos ar laiku iemitinājās tārpi un gulēja, piespiedušies tai. No kāpuriem izšķīlās cieti varavīksnes krāsu mazuļi un devās prom. Tu novecoji un mācījies no dienām un naktīm.

  Koku zari atdurās pret to no augšas un meklēja – nezinādami, ko. Tu cieti. Tu ciet. Tu atjauno sevi.

  “Kāds dārzs”; “Magino līnija” / V.S.Merwins/

 8. Kādā pilsētā uz laukuma gulēja milzīgs akmens. Akmens aizņēma daudz vietas un traucēja pilsētā satiksmi. Pasauca inženierus un prasīja viņiem, kā dabūt projām šo akmeni un cik tas maksās.

  Viens inženieris teica, ka akmeni vajagot ar pulveri saspridzināt gabalos, bet pēc tam šos atsevišķos gabalus aizvest projām un ka tas maksāšot astoņi tūkstoši rubļu; otrs teica, ka zem akmens vajagot palikt lielu veltni un ar šo veltni aizvest akmeni un ka tas maksāšot seši tūkstoši rubļu.

  Bet zemnieks teica: “Es novākšu akmeni par simt rubļiem.”
  Zemniekam prasīja, kā viņš to izdarīšot. Un viņš atbildēja: “Es izrakšu pie paša akmens milzīgu bedri, bet zemi nobēršu uz laukuma, tad ievelšu akmeni bedrē un nolīdzināšu ar zemi.
  Zemnieks tā arī izdarīja, un viņam iedeva simt rubļu un vēl simt rubļu par gudro izdomu.

  “Kā zemnieks novāca akmeni”;
  /patiess notikums/ Ļevs Tolstojs

Comments are closed.